Rychlý kontakt

GS PLUS s.r.o.
Bohunická cesta 385/5
664 48 Moravany
IČ: 26234912
DIČ: CZ26234912 

Title

 

Dopravní značení má nejen zpřehlednit situaci na silnicích, ale především pomáhá předcházet vzniku nehod. Jejich význam se nám už dávno stihl vtisknout do podvědomí, takže je nyní pokládáme za naprostou samozřejmost a poznáme je naprosto automaticky.

Určité druhy značení je možno vysledovat až do středověku. Jednalo se o kameny s vyrytými nápisy – označovaly důležitá místa a naváděly na správný směr. S dnešní podobou dopravních značek se však setkáváme teprve ve 20. století.

Aby fungovaly tak, jak mají, musí splňovat tři základní kritéria: musí být srozumitelné, správně umístěné a dobře viditelné i z dálky.

Jak značky dělíme?

Můžeme je rozdělit na dpravní značky výstražné (skupina A), zákazové (skupina B), příkazové (skupina C), informativní (skupina IJ), dodatkové tabulky, informativní provozní směrové značky, nebo například dopravní značky upravující přesnost (skupina P). Nachází se všude kolem nás – na silnicích a dálnicích, ve městech, na vesnicích a také na dětských dopravních hřištích.

Mezi další ukazatele patří rovněž světelné signály a zařízení pro provozní informace.

Z čeho se současné značky vyrábí?

Značky se vyrábí v různých provedeních – mohou být velkoplošné nebo klasické. Záleží na vašem záměru a požadavcích na životnost.

Klasické značky jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s dvojitým ohybem po celém jejich obvodu a nosnými profily na zadní straně. Plech je tenký jen několik milimetrů. Pokud si zakládáte na tom, aby vydržely ještě déle, je možno zvolit také hliníkový plech.

Velkoplošné značky zase tvoří buď několik rovnoběžných kovových lamel, nebo panely. 

Potisk dopravních značek

Dopravní značky se tisknou na retroreflexní folie, které se následně lepí na zpracovaný plech. Jsou dostupné ve třech typech: třídě 1, třídě 2 a třídě 3. Potisk se provádí buďto pomocí sítotisku, nebo digitálního tisku, a teprve poté se aplikuje na folii.

Nechte nám na sebe kontakt, obratem se ozveme!

Vyplňte prosím celé jméno
Vyplňte prosím telefonní číslo
Vyplňte prosím email
Vyplňte prosím zprávu