Rychlý kontakt

GS PLUS s.r.o.
Bohunická cesta 385/5
664 48 Moravany
IČ: 26234912
DIČ: CZ26234912 

Title

Cyklistické trasy mohou podpořit cestovní ruch
Je mnoho turistů, kteří se nechtějí spoléhat na vlakovou či autobusovou dopravu, a dokonce ani na vlastní auto. Daleko raději by udělali něco pro svou fyzickou kondici a postupně objeli Českou republiku na kole. Třeba během několika volných víkendů. Nezaměřujte se proto jen na dopravní značení pro auta a nebojte se využít skrytého potenciálu turistických stezek a cyklotras.

Je u vás v obci nebo městě zajímavá historická památka či kouzelný kousek přírody, který rozhodně stojí za návštěvu? Nepodceňte sílu správného ukazatele. Jednak tím turistům celý výlet zpříjemníte, a navíc snížíte pravděpodobnost, že budou vstupovat na nevyznačené stezky, nebo se nedopatřením vydají na něčí soukromý pozemek.

Ne všechna cyklistická značení jsou přehledná
Možná jste si už všimli, že podle některých ukazatelů se vám orientuje snadno, aniž byste si museli pomáhat chytrým telefonem, nebo neustále nahlížet do mapy a u jiných bloudíte v kruhu a nevíte, který směr je ten správný. Na kvalitu dopravního značení mají velký vliv zejména jeho realizátoři – musí být nejen dobře zpracované, ale také odpovídat všem předpisům. Pokud si s předpisy nevíte rady a o nové cyklistické směrové značení máte zájem, stačí se obrátit na zkušené odborníky.

Jak by cyklistické značky měly vypadat? Musí být pochopitelně umístěny tak, aby je cyklista dobře viděl – takové značení je zárukou kvalitního výletu. Stejně zásadní je jejich dobrá návaznost v rámci trasy a samozřejmě pomáhá i maximální informovanost – ve většině krajů se setkáváme se značením základním, ale velkou výhodou je užití srozumitelných piktogramů, které informují o cíli trasy.

Jak probíhá značení nových tras?
Někdy je linie trasy již připravená – v takovém případě je nezbytné zjistit, jak by se dala vyznačit. Jindy potřebují kraje s výběrem vhodné trasy pomoct a určit, kudy by se dala vést. Jakmile je trasa vybrána a vlastníci uvědoměni, připraví se návrh značení, který se následně předá dopravní policii ke schválení. Tím ale proces nekončí – dalším úřadem, který musíte navštívit, je silniční správní úřad. Tam konečně obdržíte (díky souhlasu policie) tzv. „Stanovení o změně dopravního značení“ – teprve poté je možné začít s vyznačením nové trasy. Jak dlouho bude proces trvat, závisí na délce trasy.

Za turistické značení u nás v mnoha případech zodpovídá Klub českých turistů (a to jak pro pěší, tak i cyklisty a lyžaře), ale někdy si cykloznačení spravují kraje také samy.

Nechte nám na sebe kontakt, obratem se ozveme!

Vyplňte prosím celé jméno
Vyplňte prosím telefonní číslo
Vyplňte prosím email
Vyplňte prosím zprávu