• blog
  • Příspěvek: Polepy aut – jak na ně a kdy přijdou k užitku?

Polepy aut – jak na ně a kdy přijdou k užitku?

Důvodů, proč si nechat polepit auto existuje nespočet – ať už kvůli bezpečnosti, ochraně vozu před oděrkami, nebo reklamě. K jejich největším výhodám patří především to, že k vám spolehlivě přitáhnou pozornost. Na co je třeba při jejich výběru myslet?

Nezáleží na tom, jestli patříte k bezpečnostním složkám, údržbě silnic nebo chystáte velkou firemní kampaň, jejíž součástí bude i designový polep vozů, podobné řešení přijde vhod v různých případech. Jaké druhy polepů existují a proč je tak důležité vybrat skutečně kvalitní folii?

Nejběžnější druhy polepů

Můžete si nechat vytvořit polep celoplošný, nebo jím vyzdobit jen některé části auta. Měl by samozřejmě korespondovat s vaší značkou a odpovídat bezpečnostním kritériím. Nezáleží na tom, jestli preferujete tři základní barvy, jednoduché logo nebo geometrické vzory. Vše je možné bez potíží realizovat. Některé folie slouží k pozměnění barvy auta, jiné jsou ochranné a mají autu zajistit vyšší bezpečnost – zejména před kamínky, které by mohly poškodit lak.

Vozidla pracovníků záchranných služeb pak bývají opatřena reflexním polepem – aplikuje se buďto folie R1, R2 nebo R3. Záleží, jaké jsou požadavky na stupeň retroreflexe. Bezpečnostní polepy je možno zpracovat v různém barevném pojetí.

Poslouží jako upozornění i reklama

Hledáte způsob, jak uspět v konkurencím boji? Postarejte se, aby vaše firemní vozidla byla dobře vidět. Pravděpodobně nejefektivnější je celoplošná reklama – takzvaný car wrap. Reprezentovat vás bude neustále – během cesty po dálnici, městem a také kdekoliv zaparkujete.

Folii můžete nechat pokrýt výstižnými nápisy o vaší firmě, grafickými prvky, obrázky i barveným vzorem, který bude ladit s vaším logem. Polep může být jednobarevný i vícebarevný a klidně i docela pozměnit barvu vašeho vozu. Velkou výhodou je to, že barevnou folii můžete po čase zase snadno změnit. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od realizační firmy a připravit si profesionální grafický návrh.

Kvalitnější folie déle vydrží

Jestli chcete, aby nový „oblek“ vašeho auta vydržel ve skvělém stavu i několik let, musíte dbát na to, aby folie byla skutečně kvalitní a správně aplikovaná.  Jedině tak bude dobře odolávat UV záření i klimatickým vlivům. Životnost folie lze ještě prodloužit laminací. Ta se ale příliš nevyplatí, pokud se jedná pouze o jednorázovou akci.

Při polepu je dbáno na absolutní bezprašnost. Před samotným polepem je nutno vozidlo důkladně umýt – pochopitelně bez použití vosku.

 

Zobrazit nabídku polepů vozidel Přečíst další článek

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.