• blog
  • Příspěvek: Polepy aut – jak na ně a kdy přijdou k užitku?

Polepy aut – jak na ně a kdy přijdou k užitku?

Důvodů, proč si nechat polepit auto existuje nespočet – ať už kvůli bezpečnosti, ochraně vozu před oděrkami, nebo reklamě. K jejich největším výhodám patří především to, že k vám spolehlivě přitáhnou pozornost. Na co je třeba při jejich výběru myslet?

Nezáleží na tom, jestli patříte k bezpečnostním složkám, údržbě silnic nebo chystáte velkou firemní kampaň, jejíž součástí bude i designový polep vozů, podobné řešení přijde vhod v různých případech. Jaké druhy polepů existují a proč je tak důležité vybrat skutečně kvalitní folii?

 

Přejít na polepy vozidel

Nejběžnější druhy polepů

Můžete si nechat vytvořit polep celoplošný, nebo jím vyzdobit jen některé části auta. Měl by samozřejmě korespondovat s vaší značkou a odpovídat bezpečnostním kritériím. Nezáleží na tom, jestli preferujete tři základní barvy, jednoduché logo nebo geometrické vzory. Vše je možné bez potíží realizovat. Některé folie slouží k pozměnění barvy auta, jiné jsou ochranné a mají autu zajistit vyšší bezpečnost – zejména před kamínky, které by mohly poškodit lak.

Vozidla pracovníků záchranných služeb pak bývají opatřena reflexním polepem – aplikuje se buďto folie R1, R2 nebo R3. Záleží, jaké jsou požadavky na stupeň retroreflexe. Bezpečnostní polepy je možno zpracovat v různém barevném pojetí.

Poslouží jako upozornění i reklama

Hledáte způsob, jak uspět v konkurencím boji? Postarejte se, aby vaše firemní vozidla byla dobře vidět. Pravděpodobně nejefektivnější je celoplošná reklama – takzvaný car wrap. Reprezentovat vás bude neustále – během cesty po dálnici, městem a také kdekoliv zaparkujete.

Folii můžete nechat pokrýt výstižnými nápisy o vaší firmě, grafickými prvky, obrázky i barveným vzorem, který bude ladit s vaším logem. Polep může být jednobarevný i vícebarevný a klidně i docela pozměnit barvu vašeho vozu. Velkou výhodou je to, že barevnou folii můžete po čase zase snadno změnit. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit od realizační firmy a připravit si profesionální grafický návrh.

Kvalitnější folie déle vydrží

Jestli chcete, aby nový „oblek“ vašeho auta vydržel ve skvělém stavu i několik let, musíte dbát na to, aby folie byla skutečně kvalitní a správně aplikovaná.  Jedině tak bude dobře odolávat UV záření i klimatickým vlivům. Životnost folie lze ještě prodloužit laminací. Ta se ale příliš nevyplatí, pokud se jedná pouze o jednorázovou akci.

Při polepu je dbáno na absolutní bezprašnost. Před samotným polepem je nutno vozidlo důkladně umýt – pochopitelně bez použití vosku.

 

Přejít na polepy vozidel

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.