• blog
  • Příspěvek: K čemu jsou dobré balisety?

K čemu jsou dobré balisety?

Každodenní doprava před nás často klade výzvy v podobě chaosu na silnicích a neustálého nedovoleného parkování. Hledáte-li účinné řešení, které přináší pořádek a bezpečnost, není třeba hledat dál. Balisety se stávají stále oblíbenějším řešením pro zlepšení organizace dopravního prostoru. Proč tomu tak je?

Co je baliset?

Baliset je povětšinou zelený nebo červený plastový sloupek vyrobený z flexibilního plastu. Jsou umisťovány tak, aby nutily řidiče zpomalit a jejich konstrukce se v případě nárazu ohne a neublíží posádce ani autu. Jsou běžným typem dopravního zařízení v západní a jižní Evropě, které pomáhá inteligentnímu řízení provozu a bezpečnému označování prostoru na silnicích. U nás se v posledních letech těší čím dál větší popularitě, protože dokáží usměrnit neposedné řidiče.

Kde všude ho lze využít?

Balisety mohou sloužit ke zvýraznění šrafování a středové čáry, účinně ohraničují ostrůvky nebo třeba místa, kde je zákaz zastavení. Dále se dají použít k navedení řidičů do odbočovacího pruhu, nebo pro oddělení cyklostezky či pěší zóny od silnice. Jejich všestrannost z nich dělá klíčový prvek pro zlepšení struktury silničního prostředí.

Jaké jsou jeho výhody?

Balisety nabízejí širokou škálu výhod. První a nejdůležitější je, že nepoškodí vozidlo při nárazu a díky své flexibilitě se vrátí do původního tvaru. Montáž je snadná a bez nutnosti zásahu do vozovky, což ušetří čas a náklady. Nízká je také samotná pořizovací cena a údržba. Plast i reflexní prvky jsou vysoce odolné nejen vůči nárazu, ale i vůči povětrnostním vlivům. Balisety jsou tak poměrně výhodnou investicí do bezpečnosti a efektivity silniční infrastruktury.

Balisety i další dopravní zařízení a značení naleznete u nás na e-shopu. V případě větší zakázky nás můžete kontaktovat pro pomoc s řešením.

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.