• blog
  • Příspěvek: Jak se snadno a rychle naučit dopravní značky?

Jak se snadno a rychle naučit dopravní značky?

I když se všichni s dopravními značkami setkáváme už od dětství, první zátěžovou zkouškou je test v autoškole, kdy už je nutné význam jednotlivých dopravních značek znát. Pokud se právě připravujete na úspěšné složení zkoušek v autoškole, nebo si jen potřebujete osvěžit paměť, přinášíme vám praktické rady a tipy, jak si význam značek co nejlépe vštípit do paměti.

Vyzkoušejte klasické pexeso

Určitě si pamatujete, jak snadno vám do hlavy lezlo povinné učivo, když se probíraná látka udělala zábavnou, hravou formou. Náš mozek má rád názornosti a my se snadněji učíme, pokud zapojíme několik různých vjemů – zapomeňte tedy na marné biflování, pořiďte si klasické pexeso s tématikou dopravních značek – do opakování významů značek můžete zapojit celou rodinu a pexeso výborně poslouží pro názorné memorování. Pexeso je navíc velmi skladné, a tak ho můžete vzít s sebou prakticky kamkoliv a trénovat kde se vám jen zamane.

Nápomocné mobilní aplikace

Pokud raději holdujete učení za pomocí chytrých technologií, můžete si do mobilu či tabletu stáhnout jednu z praktických výukových aplikací, které vám učení a procvičování dopravních značek velice usnadní. V řadě z nich si navíc můžete udělat kvízy a testy nanečisto a ověřit si tak své znalosti v praxi. Jednou z nich je například aplikace Dopravní značky (ke stažení v Google Play), která vás zábavnou formou provede přes 360 dopravních značek. Jednotlivé významy dopravních značek tak budou skákat do hlavy skoro samy.

Je příjemné, že výše zmíněnou aplikaci si můžete vyzkoušet zdarma – za prvních šest lekcí nic neplatíte a pokud se vám bude aplikace líbit, celý obsah – celkově dvacet lekcí – pak získáte za pouhých 49 Kč. Aplikace je velice intuitivní, snadno se používá a má uživatelsky přívětivou grafiku.

Najděte si, co funguje právě vám

Každý se přirozeně učí jinak a každému funguje pro efektivní memorování něco jiného – někdo si nejlépe dopravní značky zapamatuje za pomocí pexesa či interaktivní hry, jiný dává přednost klasickému učení z knih. Ať tak či onak, jakmile si najdete způsob, který vám nejvíce vyhovuje, půjde vám učení rychle od ruky.

S trochou cviku tak jistě do hlavy dostanete všechny potřebné významy dopravních značek, abyste zazářili nejen u testu v autoškole, ale především pak přímo za volantem. Přejeme vám mnoho úspěchů a šťastnou cestu!

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.