• blog
  • Příspěvek: Jak připravit auto na polep?

Jak připravit auto na polep?

Plánujete umístit na svůj automobil reklamní či designový polep? Pro dosažení optimálního výsledku je nezbytné správně připravit auto na tento proces. Přečtěte si několik doporučení, kterých byste se při chystání svého vozidla měli pro úspěšnou aplikaci polepové folie držet.

Umýt a očistit

Prvním krokem je důkladné umytí automobilu. Doporučujeme průjezd myčkou a poté dočištění pomocí měkké houby nebo hadříků a šetrného autošamponu. Odstraňte drobné nečistoty, prach, bahno a zbytky hmyzu. Pokud plánujete i polep zadních skel, také je pořádně umyjte. Nakonec automobil důkladně opláchněte.

Nevoskovat!

Je důležité vyvarovat se používání vosků nebo jiných produktů obsahujících silikony před polepováním. Tyto látky mohou způsobit nedostatečnou adhezi polepové folie a ovlivnit výslednou kvalitu aplikace. Čistý povrch je základem pro správné přilnutí polepového materiálu.

S lakem vydržte

Pokud jste se rozhodli auto před polepem přelakovat, vydržte než lak pořádně zaschne. Dejte mu před aplikací polepové folie čas alespoň 10-14 dní. To mu umožní dostatečně zatvrdnout. Vyhnete se tak možným problémům spojeným s nedostatečnou přilnavostí folie a jejímu poškození čerstvým lakem.

Přivezte auto suché

Před začátkem polepování se ujistěte, že povrch vozu je naprosto suchý. Použijte mikrovlákenné hadříky nebo fólie, abyste odstranili veškerou vlhkost, která by mohla ovlivnit přilnavost polepové folie. Buďte také připraveni na to, že po aplikaci polepu v teplotách pod 10°C, dešti nebo sněžení, budete muset nechat folii přilnout v suché garáži přes noc.

Pozor na rez

Polepovou folii nelze aplikovat na rezavou karoserii, a to ani částečně. Na těchto místech nedochází k dostatečnému přilnutí a polep se velice brzo začne loupat. To následně vede k znehodnocení celé folie.

Přemýšlíte nad polepením firemních aut reklamním polepem nebo sháníte bezpečnostní polep? Rádi vám pomůžeme. Potisk může být celoplošný, nebo jen na části auta, kterou si vyberete. Postaráme se i o grafický návrh.

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.