• blog
  • Příspěvek: Rychlý návod: Jak lepit polepy na auto?

Rychlý návod: Jak lepit polepy na auto?

Hodláte si polepit auto osobitou samolepkou, ale chcete mít jistotu, že se dílo podaří na první pokus a vy nebudete muset řešit nešikovné nalepení nebo odlupování samolepky? Připravili jsme si pro vás praktický návod, jak postupovat krok za krokem. K nalepení polepu potřebujete jen trochu umu, čistý hadřík s čisticím prostředkem a stěrku či kartu k dotažení díla k dokonalosti.

1. krok: Připravte si podklad pro polep

Nejprve je zapotřebí dokonale vyčistit (a ideálně i odmastit) povrch, na který chcete samolepku umístit, aby co nejlépe přilnula k podkladu. Myslete také na to, že optimální teplota pro lepení samolepky na karoserii auta je kolem dvaceti až pětadvaceti stupňů Celsia.

2. krok: Připravte si polep

Nyní je třeba připravit si samotnou samolepku – položte si ji na pevný podklad a uhlaďte ji přes přenosovou fólii. Tak zajistíte, že přenesení jednotlivých částí samolepky z podkladového papíru na přenosovou fólii je co nejjednodušší.

3. krok: Sundejte podkladový papír

Polep otočte podkladovým papírem vzhůru a opatrně z něj podkladový papír stáhněte. Postupujte metodicky od jednoho rohu samolepky. Pokud se v procesu některé části samolepky nepřenesou, vraťte podkladový papír na místo, přitlačte a znovu postup opakujte, dokud se vám nepodaří bezchybně přenést všechny části samolepky.

4. krok: Umístěte samolepku na podklad

Jakmile sejmete celý podkladový papír, přiložte opatrně samolepku k předem zvolenému povrchu. Následně polep přitlačte stěrkou či kartou tak, abyste vytlačili všechen vzduch a nezůstaly vám pak pod samolepkou varhánky nebo bublinky.

5. krok: Odstraňte přenosovou fólii

V posledním kroku ze samolepky opatrně odstraňte přenosovou fólii. Začněte v jednom rohu a kontrolujte, že se všechny části samolepky bezchybně přenáší na podklad. Pokud se některá část polepu nepřilepila, vraťte fólii zpět na místo, přitlačte a zkuste to znovu. Přenosovou fólii je vhodné sundávat pod co největším možným úhlem, rozhodně ji nesundávejte kolmo k samolepce.

Nyní máte samolepku nalepenou na požadovaném místě. Maximální přilnavosti polep dosáhne po čtyřiadvaceti hodinách – během této doby byste jej neměli vystavovat vodě a pokud možno ho lepit v suchu a teple. A pokud si na polep vlastního vozidla netroufnete, svěřte se do rukou našich profesionálů. Rádi vám pomůžeme a připravíme potisk přímo na míru vašim potřebám.

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.