• blog
  • Příspěvek: Jak bezpečně jezdit v zimě?

Jak bezpečně jezdit v zimě?

Zima je v plném proudu, a pokud máte řidičák už nějaký ten rok, určitě víte, že jízda v zimě rozhodně není jen o zimních pneumatikách. Stejně důležitá je také kontrola a příprava vozidla ještě předtím, než se vůbec vydáte na silnici. Pro nováčky, kteří v zimě auto raději nechávají v garáži, i pro ostřílené řidiče, kteří si chtějí osvěžit znalosti, přinášíme několik praktických tipů, jak v zimě bezpečně jezdit a vyvarovat se kolizím.

Před zimou auto připravte

Před začátkem zimy auto opatřete zimními pneumatikami. Jedná se o povinnost danou zákonem, která platí od 1. 11. do 31.3 pokud je na silnici vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo lze dle povětrnostních podmínek očekávat, že k této situaci dojde.

Abyste předešli ještě před zimou zamrzání dveří a zámků, je potřeba gumové těsnění kolem dveří natřít silikonovým či jiným olejem na podobné bázi. Použít můžete také jelením lojem. Rozmrazovač zámků pak mějte raději doma a ne v autě, kde se k němu nebudete moci dostat.

Před zimními měsíci také vyměňte kapalinu do ostřikovačů chladicí kapalinou, na kterou se můžete spolehnout alespoň do -25 °C. Udělejte také celkovou revizi auta, ideálně vám s tím pomůžou odborníci v kvalitním autoservisu. Je potřeba zkontrolovat zapalovací svíčky, baterii, hloubku dezénu (u zimních pneumatik alespoň 4 mm), stav oleje atd. Vyplatí se také prakticky si vyzkoušet nasazování sněžných řetězů v klidu před domem, ať vás náhlá sněhová nadílka na horách nepřekvapí.

Zimní výbava do auta

V zimních měsících je mimo jiné potřeba mít v autě přichystanou tu správnou výbavu – základem je škrabka na led, hodí se i smetáček, rukavice, lopatka a také baterka. Chybu rozhodně neuděláte, když budete připraveni na každou situace a budete mít v kufru i startovací kabely, řetězy a rozmrazovač na skla a přimrzlé stěrače. Pokud bydlíte ve výše položené lokalitě a sněhové kalamity jsou u vás téměř na denním pořádku, rozhodně se vyplatí také rozjezdové gumové pásy (vystačíte si i s gumovými rohožkami). Použít se dá i písek nebo štěrk.

Mimo jiné je třeba myslet i na vhodnou obuv – zimní boty kvůli pevné podrážce nejsou úplně ideální pro řízení, jelikož nemáte při sešlapávání brzdy a plynu takový cit v chodidlech. Lepší je mít na řízení pohodlnou obuv s o něco měkčí podrážkou. V autě mějte také dostatek tekutin, případně i deku, jídlo a potřebné léky – nikdy nevíte, na jak dlouho se můžete na silnici zaseknout.

Tipy na bezpečnou jízdu v zimě

Předtím, než vůbec usednete do auta, zkontrolujte aktuální situaci na silnicích i předpověď počasí. Díky tomu se budete moci informovaně rozhodnout, jakou trasu zvolit, kdy vyrazit a jak nutná samotná cesta vůbec je. Při sněhu na silnici je vždy dobré počítat s delší dobou dojezdu.

Před nástupem do auta pečlivě očistěte všechna okna a světla – nejenže ze špinavých oken špatně uvidíte ven, ale zároveň se zvyšuje riziko oslnění od protijedoucích vozidel. Při jízdě za tmy je pak důležité mít i čistá světla, aby se nesnižoval jejich dosah.

Jak se chovat v průběhu jízdy

V zimě na silnici se víc než kdy jindy vyplácí obezřetnost. Ujistěte se, že máte situaci kolem sebe pod kontrolou a vždy víte, co se děje nejen před vámi, ale i za vámi. Motor je v zimě potřeba zahřát pomalou jízdou a ne při stání na volnoběh. V zimě také dochází k vyššímu zamlžování skel – tomu předejdete, pokud pustíte ventilaci na plný výkon a nasměřujete ji na skla. Také pomáhá pootevřít okýnka.

Jeďte pomalu, klidně, plynule a především opatrně. Vyvarujte se rychlým změnám rychlosti, ať už jde o brzdění nebo akceleraci, jinak se můžete dostat do smyku. Je dobré také udržovat větší vzdálenost mezi vozidly než obvykle a při předjíždění aut je třeba být maximálně opatrný. Brzdit byste pak měli vždy plynule – brzdná dráha je na sněhu v porovnání se suchým terénem až pětinásobná, na ledu dokonce desetinásobná.

Kritické na náledí bývají mosty, přejezdy a zatáčky – tam je třeba přibržďovat v rovném úseku před ní a ne až přímo v ní. Vyvarujte se prudkých pohybů. Do kopce pak oproti normálu vyjíždějte na vyšší stupeň, snížíte tak riziko prokluzování kol. Z kopce pak naopak sjíždějte na nižší stupeň než obvykle. Obecně je na ledu a sněhu zapotřebí velice citlivá práce se spojkou.

Hlavní rada od nás ale zní: nepřeceňujte své schopnosti. I pokud máte auto vybaveno všemožnými elektronickými asistenčními systémy, rozhodně se nevyplácí spoléhat se jen na ně. Jízda v zimě je umění, které se dá tréninkem vypilovat, i nejzkušenější řidiči ale ví, že je na místě maximální obezřetnost.

Adam Šedý

Jsem specialista na dopravní značení. Při výrobě dopravních značek osobně dohlížím na kvalitu zpracování. Rád pomohu v této oblasti i vám.